למשתתפים חדשים

 

הנכם מוזמנים להציץ ואף לחוות באופן אישי את ההיסטוריה .
שחזור מסע וקרב קרני חיטין מתקיים בתאריך ההיסטורי ובנוף האותנטי של הקרב הגורלי.
המיזם מתנהל במתכונת של היסטוריה חיה וחווייתית (living history). לא מדובר בטיול מודרך או פסטיבל. הפרויקט מתקיים ביוזמה פרטית ולא למטרות רווח. כל המשתתפים הינם מתנדבים מישראל ומחו"ל. הציוד של המשתתפים הוא השחזור מדויק ביותר של הצטיידות חילות של הצלבנים וצלאח א-הדין.
אתה יכול לקחת חלק במיזם או לצפות מהצד ללא התערבות ישירה במהלך האירוע (לציבור).
השתתפות מחייבת מעורבות ומחויבות לנהוג בהתאם לכללי הפרויקט, שאחד מהם - קוד הלבוש.
כל המתחילים המשתתפים במסע, מגויסים כמתנדבים סדירים למחצה (לפי בחירתו של המשתתף) לאחד משני המחנות:
הצבא של צלאח א-דין.
הצבא של המלך גי דה ליזיניאן.
משמעות הדבר הינה כי הם גם כפופים לכללים מסוימים משותפים ודרישות הפרויקט.
כל משתתף יכול לבחור בשחזור אזרח או לוחם. לצאת למסע עם כל היחידה או להישאר במחנה ביחידת עורף, לצעוד כרגלי או לרכב ע"ג סוס כפרש.
אנחנו תמיד מברכים אורחים ומצטרפים חדשים. רבים מאתנו התחילו גם כמו צופים באירועים אלה. הדבר היחיד שאנחנו מבקשים מכם- להתייחס בכבוד ובתשומת לב לדרישות של הפרויקט החשוב שלנו ואנו נשמח לסייע לכם להשתלב בפרויקט. זו הסיבה שבשלב זה אנו מאפשרים לכם (למתחילים) המשתתפים בפרויקט,רמה מינימלית של שחזור ברמת מינימום של סגנון סביר.
למשתתפי המסע שאינם חברים בתנועת השחזור ההיסטורי או כאלה שמשתייכים למועדונים שעוסקים בשחזור אזור או תקופה שונה לחלוטין אנו ממליצים להרכיב סט לבוש מזרחי אם לא משוחזר אז לפחות  ברמת סגנון מינימלית. (ראה סט לבוש אזרחי אוריינטלי ונהלים כלליים). את כל מרכיבי הלבוש הדרושים ניתן לרכוש בשוקים מזרחיים בערים רבות בכל רחבי הארץ (ירושלים, יפו, עכו, באר שבע, לוד וכו'). עיון במקורות היסטוריים והכנת הלבוש בשיטות מסורתיות מבורכים ביותר והופכים את האירוע ליותר משמעותי עבור המשתתף ואות למשחזר ולא סתם אורח.
מספר משתתפים אלה יהיה מוסכם בנפרד, ולא יעלה על הרמה הקריטית שעלולה לפגוע בתוכן המיזם.
אנא מכם קראו בעיון את כללי השתתפות בפרויקט שלנו.