IMG_1057
IMG_1057

press to zoom
_MG_1819
_MG_1819

press to zoom
674848_20140706074541
674848_20140706074541

press to zoom
IMG_1057
IMG_1057

press to zoom
1/5

29.06-1.07

2022

living history event

 

 

ברוכים הבאים לימי הביניים

 

גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע
כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:
תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי, דִשַנְתָּ בַשֶמֶן רֹאשִי כּוֹסִי רְוָיָה.

(תהילים, פרק כ"ג, פסוק ד')

 

שחזור קרב חטין 2022 יתקיים!

 

מסע היסטורי חי אל קרני חיטין

   יום השנה 835 לאחד הקרבות המשמעותיים והגורליים ביותר בימי הביניים קרב ובא. כל שנה מועדון השחזור ההיסטורי "ממלכת ירושלים" , מנצל את הנוף האותנטי והאווירה הייחודית כדי לצאת לגליל ולשחזר את הקרב על קרני חיטין.

   פרויקט זה מביא לידי ביטוי גם את הפן המחקרי-האקדמי של הקרב (ארכאולוגיה ניסיונית). אך מעל לכל, כל משתתף יוכל למצוא את מקומו הייחודי בפרויקט. לחזור לעבר על מנת להתחבר להווה, לשחזר את התהליך כדי להשפיע על התוצאה, לחוות את האירוע מחדש…

  להקים לתחייה את האירוע, שעה אחר שעה, קילומטר אחר קילומטר, קרב אחר קרב, מילה איחר מילה שחזתה ממלכת ירושלים בימיה האחרונים.

  העוצמה הרגשית של דרמה זו, ושל תוצאותיה, אינם מסתכמים אך ורק בימי הביניים, הם נחווים יום אחרי יום על-ידי כל אותם אנשים שהיו, והנם שותפים לסימפוניה הגדולה הנשמעת בארץ הקודש מזה אלפי שנים. והדמויות … כל גיבור ראוי למקום משלו בדפי ההיסטוריה.

 נתמסר לזמנים האלה, שבהם היצירה האינדיבידואלית עוד לא נדחקה הצידה על-ידי המלאכה הקולקטיבית. כאשר לפגוע באויב באמצעות ירי מרחוק נחשב למעשה לא מכובד. כאשר נאמנות ואחריות עוד לא נרמסו לכדי מושגים ערטילאיים. כאשר למען אישה אחת סיכנו את קיומן של ממלכות שלמות, כאשר מכשפות נחשבו לכלי אסטרטגי, כאשר לכישוף היה כוח ממשי, וגן העדן האבוד היה חי ומוחשי מאי פעם.

 

ברוכים הבאים לימי הביניים!

 

 

זוהי קריאה דחופה לעזרה - להציל את קרני חיטין!!!
חייבים לשמור על אתרים היסטוריים בארץ!


כבר שנה שניה מיזם שחזור קרב קרני חיטין מהוה חלק מפעילות מחאה ציבורית נגד חיסול נוף הקדומים במקום.
בינואר 2015 פקידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלו החלטה היסטורית גורלית על הקמת עיר חדשה הכוללת 2500-600 יחידות דיור אשר תמוקם בשדות הדרומיים של קרני חטין - בכך הם נכנסו להיסטוריה וסללו לעצמם דרך ישירה לגיהינום. כתבה.
ביורוקרטים זעירים עם תסביך של נפוליאון הכתימו את החברה ומדינה שלנו בבושה וחרפה לדורות הבאים. החלטה זאת התקבלה בניגוד לדעתם של אנשי רוח, מקצוע ואקדמיה, תושבים וחקלאים מקומיים, חובבי היסטוריה ונוף ארצישראלי. לטענתם החלטת המועצה היא פוליטית גרידא, ההחלטה מהווה פשיטת רגל מוסרית ומצביעה על סימפטומים של מחלה מדינית וחברתית מסוכנת. 
אנחנו מודעים למצוקת הדיור בארץ.  מצד שני, אנו מודאגים מחיסול אתר היסטורי וניתוק הקשר של הדורות הבאים עם נופים היסטוריים וערכים תרבותיים של בני כל הדתות והעמים המהווים

עבור כולנו נכסי צאן ברזל.  
אנו קוראים למקבלי החלטות ולראש הממשלה שלא לפעול בפזיזות במקומות בעלי ממדים נצחיים וחשיבות היסטורית ולמצוא מיקום חלופי לישוב החדש.

יש גם דברים שהם מחוץ לתחום לפעילי מפלגות, בירוקראטים וקבלנים.
קיימת חובה מוסרית לכל עם ולכל מדינה לשמור על אתרים היסטוריים ובעלי חשיבות עולמית,

אשר נמצאים תחת הריבונות שלהם. כתבה (אנגלית)

אנחנו קוראים לחברים ששימור נוף הארץ וההיסטוריה שלה  יקרים להם ואשר עדיין מתלבטים – להצטרף למיזם השחזור ההיסטורי ובכך לסייע ולחזק את המחאה שלנו. אנו קוראים לחברים משחזרי תקופות אחרות בהיסטוריה ולחברי תנועת הלארפים להגיע בשבת בתאריך 1.7.17 לקרני חטין כצופים לקרב אחרון בתלבושות שלהם ובכך גם לחזק המחאה.

כמו כן אנו קוראים לקהל רחב של צופים להצטייד בשלטים עם סיסמאות מחאה. הרי הבולדוזרים כבר בדרך... 

כתבה

עמוד מחאה בפייסבוק
 

לוחמים ואנשים טובים של מזרח ומערב!

ממלכת ירושלים מגייס תרומות לפיתוח פרויקט - מאשר של צאלח א דין .לא כל אחד יכול להתגייס לכוחות של צלאח א דין או גי דה ליזינין אך כל אחד יכול לתרום דמי מגן ותרומתו תיחשב כהשתתפות. חשיבות הפרויקט היא בהכרת הנוף תרבותי והיסטורי של ארץ ישראל והגליל התחתון דרך חוויה אישית, בהתחברות לנוף הגיאוגרפי,פיתוח תיירות היסטורית של האזור ותיירות אקולוגית בפרט, בהכרת התרבויות המקומיות המגוונות,בהכרה ושמירה מלאכות מסורתיות. הפרויקט אינו למטרות רווח מאורגן ונעשה ע"י מתנדבים. היקף הפרויקט, פתיחות לקהל ,מגמת גידולו ,השגת מטרותיו וכמות המשתתפים, בעיקר הבאים מחו"ל, תלויים ישירות בתקציב ובשיתוף פעולה עם השלטונות והתורמים. אנחנו עושים היסטוריה של ארץ ישראל חיה וחוויתית!

 

 

The Battle of Hattin reenactment. 1187-2022
шапка.jpg
Video instructions as how to prepare for the march
עושים סדר 10.07.2018 - תכנית מלאה
Hattin Battle renactment. 1187-2017. i24NEWS HOLY LAND UNCOVERED. (English)
I24NEWS - Horns of Hattin participants interview. (English)
Horns of Hattin 2016.
History and present meet at the Battle of Hattin.
i24 news (English)

פצ'ה קוצ'ה תל אביב 2017

קרני חטין 2015

קרני חטין 2015, ארוץ 10